Camelina (idras) eļļa 100% (250ml), DUO AG

Camelina (idras) eļļa 100% (250ml), DUO AG

Ražotājs: DUO AG
Modelis: VP-EL
Cena: 3,20€ Bez nodokļa: 2,64€
Apraksts

Camelina (idras) eļļa 100%

Sastāvs: eļļas saturs idras eļļas sēklās – 30-40%. Idras eļļa satur pat līdz 90% nepiesātināto taukskābju, no kā ~55% veido polinepiesātinātās taukskābes. Galvenās nepiesātinātās taukskābes idras eļļā ir α-linolēnskābe (~30-40%; šāds daudzums vēl raksturīgs tikai linu un zivju eļļai), linolēnskābe (~18%), oleīnskābe (~16%) un eikozēnskābe (gondoīnskābe) (~15%). Brīvo taukskābju daudzums – 0.5-2.5%. Eļļas joda skaitlis - ~105 g I2/100 g, pārziepjošanas skaitlis – 188 mg KOH/g.

Idras eļļa ir oksidatīvi stabilāka nekā citi alternatīvie ω-3 taukskābju avoti – linu vai zivju eļļa.

Antioksidants (pateicoties augstajam E vitamīna saturam), mitrina ādu, matu kondicionieris (vitamīns E samazina ādas novecošanos un uzlabo ādas tonusu; samazina blaugznu veidošanos). Eļļai piemīt pretiekaisuma, pretartrīta (pateicoties augstajam ω-3 taukskābju saturam tā var remdēt artrīta sāpes) īpašības  un tā stiprina imūnsistēmu (pateicoties augstajam tokoferolu saturam). Neaizvietojamās taukskābes palīdz atjaunot šūnas, uzlabo ādas elastīgumu.

Samazina triglicerīdu daudzumu asinīs (samazina kardiovaskulāro slimību risku). Saglabā centrālās nervu sistēmas un acu veselību: aizsargā pret kognitīvām saslimšanām, piemēram, demenci un Alcheimera slimību un acu slimībām, piemēram, makulas deģenerācijas un iekaisumu izsauktiem nervu bojājumiem.

Idras eļļā esošais holesterīns ir svarīgs, lai nodrošinātu virkni organisma funkciju šūnu līmenī. Kampesterols aizsargā no iekaisumu izsauktiem skrimšļu bojājumiem, noderīgs artrīta gadījumā. Stigmasterols ir spēcīgs antioksidants un samazina holesterīna un glikozes līmeni asinīs. Sitosterols samazima holesterīna līmeni.

Eļļa palīdz cīnīties ar psoriāzi, ekzēmu.

Eļļa varētu izsaukt alerģijas cilvēkiem, kam ir alerģija pret sinepēm, bet šādi gadījumi nav dokumentēti.

Eļļa piemērota cepšanai (dūmošanas punkts  246°C, salīdzinoši olīveļļai un kokosriekstu eļļai – 176°C).

Atsauksmes (0)

Rakstīt atsauksmiPiezīme: HTML netiek pieņemts, lūdzu izmantojiet neformatētu tekstu.

Slikts            Labs