Smiltsērkšķu eļļa (250 ml), DUO AG

Smiltsērkšķu eļļa (250 ml), DUO AG

Ražotājs: DUO AG
Modelis: VP-EL
Cena: 8,30€ Bez nodokļa: 6,86€
Apraksts

Smiltsērkšķu eļļa (uz saulespuķu eļļas bāzes)

Eļļā ir augsts beta karotīna (A provitamīns), E vitamīna, fitosterolu un EFA līmenis, tāpēc eļļa ir uzskatāma par bagātīgu šo bioloģiski aktīvo vielu avotu. 

Lietošana veselības profilaksē.  Stiprina imunitāti. Smiltsērkšķi ir ļoti vērtīgs organisma apgādātājs ar dabiskajiem vitamīniem, jo tā lapas un ogas satur praktiski visus dabā esošos vitamīnus. Šo augļu regulāra ēšana būtiski palīdz papildināt organisma vitamīnu krājumus. Smiltsērkšķu eļļa satur 2-3 reizes vairāk E vitamīna nekā mandeļu rieksti. E vitamīns ir spēcīgs pretiekaisuma līdzeklis, tāpēc dzerot sulu kā vitamīnu avotu daudzi novēro senu, aizmirstu un pilnīgi neizārstētu iekaisumu izveseļošanos. Pateicoties F vitamīnam, smiltsērkšķu sula kopā ar savu eļļu labi novērš nogurumu pēc ilgstoša darba ar datoru, kā arī veicina domāšanas un reakcijas ātrumu. Smiltsērkšķi satur arī K1 vitamīnu (tā šeit ir vairāk nekā pīlādžos), līdz ar to sekmējot normālu asins recēšanu, kas īpaši svarīga pie operācijām, iekšķīgiem asiņojumiem, čūlām, hemoroidiem. Smiltsēršķos tāpat atrodami arī daudzi dažādi karotenoīdi, kas veicina ievainojumu dzīšanu (par to liecina kaut vai smiltsērkšķiem raksturīgais oranžais tonis). Karotenoīdu ir tik daudz un to krāsas noturība tik laba, ka tos atdala un izmanto pārtikas krāsvielu izgatavošanai. Protams, smiltsērkšķi satur arī daudz C vitamīna.
Smiltsērkšķu lapās, mizā un ogās atrodams arī serotīns, kas citos augos sastopams reti (izņemot tomātus, ērkšķogas, bārbeles). Tas noņem uzbudinājumu, veicinot normālu nervu impulsu pārvadi, kā arī palīdz pret audzējiem.

Smiltsērkšķu eļļā ir līdz 2,6% sterīnu, kas aizkavē holesterīna uzsūkšanos, pasargā no aknu distrofijas un palīdz cīņā ar aterosklerozi. Savukār smiltērkšķī esošie pektīni spēj piesaistīt un izvadīt no organisma smagos metālus un, kaitīgās vielas, tai skaitā arī alkoholu.

Lietošana ārstniecībā (palīglīdzeklis). Lieto kā palīglīdzekli brūču, čūlu, apdegumu, kā arī ādas un augšējo elpošanas ceļu gļotādas bojājumu dziedēšanai. Izmanto, ārstējot kuņģa un zarnu gļotādas iekaisumus. 

Lietošana kosmētikā. Eļļas kvalitatīvais sastāvs ļauj to izmantot kā teicamu ādas kopšanas līdzekli. Tā izmantojama jutīgas, viegli iekaisušas ādas kopšanai, ādas novecošanās procesu kavēšanai un tās atveseļošanai. 
Dabīgie antioksidanti un svarīgākās taukskābes palīdz novērst kaitējumu, ko rada saules radiācija, samazina ādas iekaisumus, veicina dabīgos tonizējošos procesus, minimizē ilgstošas saules iedarbības rezultātus – grumbas, ādas sausumu, pigmentācijas plankumus. 
Eļļa ir derīga ikvienam ādas tipam.

Atsauksmes (1)

Rakstīt atsauksmiPiezīme: HTML netiek pieņemts, lūdzu izmantojiet neformatētu tekstu.

Slikts            Labs